مردانه و زنانه

راهنمای جامع استایل کژوال

همه چیز درباره استایل کژوال

یک مهمانی یا دورهمی دوستانه دعوت شده اید، تم میهمانی استایل کژوال است! با خود فکر می کنید که این دیگر چیست؟ چه باید بپوشیم؟ ست کژوال شامل چه آیتم هایی می شود؟ شاید بارها این لباس را برتن کرده اید اما متوجه آن نشده باشید. در یک کلام، استایل کژوال یعنی راحتی، سبکی و روزمره.

در استایل کژوال به گونه ای لباس می پوشید که دیگر زحمت پوشیدن نداشته باشید، به طریقی باشد که بی زحمت به صورت روزانه برتن کنید. این سبک به سمت لباس های پایه ای و ساده می رود.

عناصر استایل کژوال یعنی لباسی برتن کنید که مختص فصل نباشد و با لایه بندی یا کم کردن بتوان با هر فصل آن را متناسب کرد. لباس های پر زرق و برق و بیش از حد رسمی یا کلاسیک در این پوشش اصلا جایگاهی ندارد. در استایل کژوال یا خیابانی، پارچه با بافت ساده دیده می شود و آزادی و راحتی حرف اول را می زند.

استایل کژوال چیست؟

دنیای مد و فشن پر از تنوع استایل می باشد؛ یکی از پرطرفدارترین استایل های زنانه و مردانه، استایل کژوال است.

استایل کژوال

این سبک از پوشیدن لباس، غیر رسمی و هم رسمی (بیزینسی) به صورت روزانه استفاده می گردد. اگر بخواهیم به سوال پاسخ دهیم؛ کژوال لباس هایی است که برای استایل روزانه در نظر گرفته می شود. باید راحتی و آزادی را در نظر بگیرید و از حالت های رسمی دور باشید. این نمونه یکی از بروزترین نوع پوشش در نمونه لباس های دخترانه و مردانه می باشد؛ که طرفداران خاص خود را دارد.

تاریخچه استایل کژوال

برای شما هم شاید سوال شده باشد که این استایل چگونه وارد صنعت مد شد؟ آیا تاریخی دقیق از رسمیت و استفاده از این سبک در دست می باشد؟ خیر.

اما این سبک از پوشش دارای دو تاریخ متفاوت است. عده ای باشگاه فوتبال شهر ابردین در اسکاتلند را در لیست اولین مکان هایی که این استایل را برتن داشت؛ می دانند. آن ها پوششی خاص با آرم باشگاه تهیه کردند که عامل تمایز با سایر برندها باشد. عده ای نیز معتقدند بومیان روستایی در اسکاندیناوی که علاقه زیادی به راحتی در پوشش داشتند این سبک را انتخاب کردند.

انواع استایل کژوال زنانه و مردانه

کژوال رسمی

 

ست کژوال رسمی تضادی بین رسمی و ساده خواهد بود. این پوشش برای جلسات و دورهمی های دوستانه بهترین خواهد بود. انتخاب اجزای هماهنگ از نظر رنگ و جنس اهمیت بالایی دارد.

کژوال نیمه رسمی

استایل کژوال رسمی

تنوع این سبک، به نسبت استایل کژول رسمی بیشتر خواهد بود. همراهی جنس ها و رنگ های متفاوت با یکدیگر دست شما را برای انتخاب باز می گذارد. کت و شلوار از شاخصه های اصلی استایل رسمی و نیمه رسمی این سبک به شمار می رود.

ست کژوال روزمره

لباس هایی که برای پوشش روزانه و خیابانی خود برتن می کنید؛ از این دسته به حساب می آیند. شلوار جین، تیشرت، هودی، ژاکت، مانتو و… از اجزای اصلی آن به شمار می روند. نکته ای که باید در این سبک در نظر بگیرید؛ راحتی و آزادی آن خواهد بود.

کژوال مینیمال و بیزینسی

 

البته نوع دیگر دسته بندی نیز وجود دارد که استایل کژوال مینیمال و بیزینسی نام دارد. این دو سبک از تلفیق دو سبک مینیمال و کژوال بدست می آید. مینیمال یعنی استفاده از کمترین رنگ و زیورآلات در پوشش که امروزه طرفداران بسیاری دارد.

استایل مینیمال کژوال

یکی از کلیدی ترین ویژگی های اساسی استایل کژوال مینیمال، طیف رنگی آن به شمار می رود. اما کژوال بیزینسی، استایل کاری است که باید متناسب با شرایط کاری انتخاب شود. اگر شما به حرفه ای مشغول هستید که می توانید از این سبک پوشش بهره ببرید؛ باید انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید.

کژوال کلاسیک

شیک پوشی اساس این نوع پوشش است. افراد با روحیه محافظه کار با این سبک از پوشش اعتماد بنفس خود را بالا نگه می دارند.

آقایان و بانوان با داشتن این پوشش جذابیت و استایل خاصی خواهند داشت. مهمترین نکته در این پوشش، انتخاب ترکیب رنگی مکمل است. یکی از رنگ های بسیار پرکاربرد این سبک طوسی می باشد. اگر به دنبال تلفیق رسمیت و راحتی هستید، پیشنهاد ما سبک کژوال کلاسیک خواهد بود.

راهنمای انتخاب استایل کژوال برای آقایان

استایل کژوال آقایان

همراه این سبک، کفش های نوک پا بسته، کفش کتانی و راحتی گزینه های خوبی برای همراهی خواهند بود. انتخاب اکسسوری و کمربندی که با شلوار شما ست گردد؛ گزینه خوبی خواهد بود.

پوشیدن تیشرت و شلوار جین نیز در میان مردان با سبک کژوال بسیار رایج می باشد. علاوه بر آن پوشیدن پیراهن با دکمه های باز بر روی تیشرت و یا پوشیدن هودی همراه با شلوار جین، کژوال مردانه جذابی می سازد. کفش کتانی و اسپرت برای این استایل بهترین گزینه خواهند بود.

دقت کنید، نکته مهم شلوارهای راسته اداری نیز جایگاه خاصی نخواهد داشت. برای محیط های رسمی می توانید با یک کت تک و شلوار کتان استایل خاصی خلق کنید.

راهنمای انتخاب استایل کژوال برای بانوان

استایل کژوال بانوان

یکی از مشخصه های اصلی استایل کژوال دوری از هرگونه تبعیض جنسیتی خواهد بود. در ایران استایل کژوال بانوان به علت نوع حجاب با سایر کشورهای دنیا متفاوت خواهد بود.

 

یکی از المان های اساسی در ست کژوال دخترانه شلوار و مانتو است. انتخاب شلوار جین یا کتان و البته دامن های بلند، برای این سبک پوشش بهترین انتخاب خواهند بود. استفاده هوشمندانه از اکسسوری های دست یا گردنی نیز بر جذابیت کژوال دخترانه می افزاید.

 گزینه های استایل کژوال دخترانه

برای کفش، انتخاب کفش های کتانی، بوت، صندل های زیبا (به غیر از بند انگشتی) یا حتی کفش پاشنه بلند گزینه های مناسبی هستند. همراهی  اکسسوری (کیف، جواهرات و …) و آرایش باید طبق قوانین خاص باشد. سازگاری را باید حتما رعایت کنید. کژوال به معنی شلختگی نیست.

مقصد اصلی استایل کژوال چیست؟

استایل کژوال چیست

هدف اصلی ست کژوال ، پوشیدن لباس های معمولی اما به دور از بهم ریختگی خواهد بود. ایجاد جلوه خاص در استایل معمولی جذابیت را بیشتر می کند. کژوال هدفی جز مرتب بودن، خاص بنظر رسیدن و آراستگی نخواهد داشت.

 

کلام آخر

افرادی که به دنبال استایل کژوال هستند، از افراط فرار می کنند و پایبند به قوانین استایل کژوال هستند. این افراد استرسی در رابطه با انتخاب لباس نخواهند داشت. اگر شما آقا و یا بانوی سخت سلیقه هستید؛ اگر قبل از میهمانی یا بیرون رفتن نگران این هستید که چه لباسی بپوشید؛ استایل کژوال برای شماست.

این سبک به شما کمک خواهد کرد که در هنگام رفتن به مکان های عمومی در انتخاب لباس های غیررسمی آسان تر و سریعتر باشید. یکی از مزایای مهم، مطابقت با سبک مد روز بودن در عین حال راحت پوشیدن و انتخاب کردن لباس ها خواهد بود.

استایل کژوال به راحت پوشیدن تاکید دارد. اگر شما نیز تمایل دارید راحت بپوشید این استایل را در پوشش روزانه خود قرار دهید. شما در تمام روزهای سال با دنیایی از نقش و رنگ می توانید از این استایل کمک بگیرید. تنوع رنگ در استایل کژوال گزینه ای خلاقانه برای ساخت جذاب ترین ها خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *