مردانه و زنانه

استایل کلاسیک ، شیک و باوقار به نظر برسید!

استایل کلاسیک از قدیم تا به امروز میان خانم ها و آقایان محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. از قابلیت های خاص پوشش کلاسیک، تطبیق پذیری بالای آن است که به راحتی برای هر فردی با استایل خاص تطبیق بالاتری دارد.استایل کلاسیک به مواردی گفته می شود که تقریباً برای همه فصل ها و سال های مختلف گزینه ای بسیار مناسبی هستند. این استایل برای زمان و مکان خاصی محدود نخواهند شد. اگر شما نیز فردی هستید که به استایل ساده به همراه یک کیف و کفش چرم علاقه مند هستید، شما هم استایل کلاسیک می پسندید.در ادامه در وینزو به بررسی استایل کلاسیک مردانه و زنانه میپردازیم با ما همراه باشید.

7 آیتم اصلی این سبک

استایل کلاسیک نمایانگر آراستگی در عین سادگی خواهد بود. افرادی که دنبال کننده استایل کلاسیک هستند؛ محافظه کارانه تر عمل می کنند. کمدهای شخصی که دنبال کننده سبک کلاسیک هستند پر از آیتم ها، خط های منظم و صاف متشکل از رنگ های آبی، مشکی، بژ و خاکستری خواهند بود. این سبک لباس ها زودگذر نیستند و سال های زیادی برای شما همراه خواهد بود. یکی از ارکان شیک پوشی از قدیم استایل کلاسیک به شمار می رود. بانوانی که به دنبال استایل کلاسیک زنانه هستند؛ ظرافت و زیبایی را به نمایش می گذارد.

آیتم های خاص استایل کلاسیک

1) جنس پارچه

پارچه های مناسب این استایل باید از جنس های پنبه، پشم و الیاف طبیعی باشند. کیفیت و جنس مناسب از ارکان مهم این استایل به شمار می رود.

2) رنگ و طرح

رنگ یکی از گزینه های مهم در استایل کلاسیک به شمار می رود. طرفداران دنیای مد رنگ های خنثی مانند خاکستری، آبی، سفید، بژ، کرم و امثال آن را مشخصه اصلی برای استایل کلاسیک می دانند. البته سبک هایی مانند ساده و بدون نقش در این پوشش مورد استفاده هستند.

سبک کلاسیک

3) سایز

پوشش کلاسیک باید سایز فیت داشته باشد و مناسب اندام شما باشد.

4) طرز پوشیدن و ست کردن

برای پوشش استایل کلاسیک مردانه و زنانه باید وقار و آراستگی را مدنظر قرار بدهید. لباس هایی مانند کت و دامن، کت و شلوار، شلوارهای پاچه گشاد و … از نمونه های مورد استفاده استایل کلاسیک زنانه هستند. در استایل کلاسیک مردانه نیز آیتم هایی مانند کت و شلوار، پارچه های کتان، کفش های مردانه، پیراهن مردانه و … مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

5) اکسسوری خاص

اکسسوری کلاسیک

اکسسوری همیشه جزو آیتم های ضروری برای خوش پوشی به شمار می رود. گزینه هایی چون عینک، دستبند، گوشواره های ساده، کراوات و… برای داشتن یک استایل کلاسیک جذاب کاربرد دارند.

6) آرایش مو

همیشه باید مرتب باشید. سادگی و نظم موهای شما و آرایش بسیار کم در کنار ناخن های مرتب نیز در سبک کلاسیک مورد توجه هستند.

7) سبک شخصی

از مشخصه اصلی استایل کلاسیک قابلیت تطبیق پذیری بالا با سایر پوشش هاست. این استایل با سبک شما همراه خواهد شد. شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی خاصی که دارید، با تغییرات خاصی استایل کلاسیک خود را بسازید.

استایل کلاسیک زنانه

استایل کلاسیک زنانه

بانوانی که طرفدار این استایل هستند، همیشه ساده و با وقار به نظر می رسند. استایل کلاسیک زنانه از آن دسته از پوشش است که ویژگی های خاص خودش را در طراحی و رنگ به همراه دارد. سبک کلاسیک زنانه در رنگ های خنثی همچون سفید، مشکی، خاکستری و … استفاده می‌کند. این لباس ‌ها دارای برش ‌ها و دوخت ‌های تمیز و دقیق می باشند. در استایل کلاسیک زنانه عموماً پارچه ‌هایی که استفاده می‌شوند به صورت راه ‌راه و یا ساده می باشند.
پارچه‌ های ساده اما باکیفیت معمولاً در استایل کلاسیک زنانه همیشه مرکز توجه بوده اند. بانوان این سبک، از رژ قرمز استفاده می‌کنند تا سادگی لباس آن‌ها را به خوبی پوشش دهد. برای یک شخص کلاسیک‌ پسند هیچ‌وقت کیفیت قربانی قیمت نخواهد شد. از آن‌جا که استایل کلاسیک هیچ‌وقت از مد و ارزش نخواهد افتاد؛ لذا علاقه‌مندان به این تیپ، خیلی راحت برای آن هزینه می کنند.

در این سبک، پارچه‌ های ساده که عاری از طرح‌ های شلوغ باشند؛ مورد استفاده قرار خواهند گرفت. این لباس ‌ها دارای آزادی عمل زیادی بوده و عموماً لباس ‌های گشاد و راحتی هستند. استایل کلاسیک زنانه تنها لباس نیست؛ شامل نوع برخورد، آرایش مو و صورت و استفاده درست از اکسسوری می باشد. سادگی و جذابیت اصلی ترین گزینه های استایل کلاسیک هستند.

نکات استایل کلاسیک زنانه

گاهاً برای شخصی که استایل مذکور را می‌پسندد، ست  کردن و انتخاب درست لباس، سخت می گردد. در این قسمت از مقاله نحوه انتخاب لباس در شرایط مختلف، با در نظر گرفتن محور استایل کلاسیک را نشان می دهیم.

1) شومیزهای حریر با رنگ های سفید و مشکی با دوختی راحت و گشاد، در کمد هر کلاسیک دوستی دیده می شود. زیبایی بی نظیری دارند و همیشه ترند خواهد بود.

2) اکسسوری های شلوغ را از استایل کلاسیک دور کنید. انتخاب و تکمیل کردن استایل کلاسیک زنانه، کمربند، کفش، روسری و غیره باید سادگی کامل داشته باشند.

3) یکی از گزینه ‌های استایل کلاسیک، پارچه‌ های راه ‌راه هستند. معمولاً برای لباس‌ های غیر رسمی اما با سبک کلاسیک، از این پارچه ‌ها بیشتر استفاده می شود.

4) برای روزهای سرد سال، بانوان می ‌توانند از پلیورها و بافت ‌های کشمیر بهره ببرند. پلیورهایی با رنگ ‌های خاکستری، سرمه ‌ای، مشکی به همراه یقه‌ های اسکی یا هفت، همیشه پرطرفدار هستند. راحتی و جذابیت از اصلی ترین ویژگی های این استایل می باشد.

استایل کلاسیک مردانه

استایل کلاسیک

استایل کلاسیک مردانه یکی از نمونه های بسیار خاص برای آقایان شیک پوش به حساب می آید. اکثرا آقایان برای مراسم های رسمی از استایل کلاسیک به جای استایل مجلسی کمک می گیرند. انتخاب هر نمونه از استایل ها به سلیقه شخصی و مکانی که شما به آن دعوت می شوید؛ ارتباط رسمی دارند. در ادامه ایده هایی برای داشتن استایل کلاسیک را برای شما می آوریم تا یک سبک استایل کلاسیک مردانه خاص داشته باشید.

استایل کلاسیک اساسا برای حضور در مهمانی ها و مجالس و مکان های رسمی مناسب خواهد بود. برای داشتن این استایل باید از پیراهن های مردانه رسمی و شلوار پارچه ای کمک بگیرید. اساسا تیشرت در این پوشش جایی ندارد. کفش های ساده و رسمی گزینه های حتمی در سبک کلاسیک هستند. استایل کلاسیک آقایان میانسال و آقایانی که ظاهری رسمی دوست دارند؛ این سبک کاملا مناسب است.

نکات پوشیدن لباس زنانه

میتوان گفت لباس پوشیدن بر اساس استایل کلاسیک، اصلا کار دشوار و سختی نخواهد بود. تنها با دانستن برخی اصول می توانید این استایل را به بهترین نحو برای خود داشته باشید. همیشه این موضوع را در نظر بگیرید که مد و استایل با یکدیگر خیلی فرق دارند. دنیای مد در حال تغییر و دگرگونی است در حالیکه استایل کلاسیک در زمان کمترین تغییر را دارد. ایجاد استایل کلاسیک نمایش شخصیت درونی فرد مقابل است.

واجب ترین آیتم های یک پوشش کلاسیک مردانه 

از اصلی ترین آیتم های کلاسیک می‌ توان به کاپشن چرم، کت و شلوار رسمی، ژاکت یقه گرد و پیراهن سفید اشاره کرد.

نکات طلایی داشتن استایل کلاسیک

  • کفش های اسپرت حذف شود.
  • تیشرت های فانتزی تن نکنید.
  • شلوار جین را جایگزین پارچه ای نباید کرد.
  • جوراب سفید پا نکنید؛ ساعت مچی را هم فراموش نکنید.
  • لباس های تنگی را بر تن نکنید.

استایل کلاسیک نمایش سادگی و وقار بوده است. سعی کنید با رعایت نکات کلیدی و انتخاب هوشمندانه لباس های خود، زیبایی بیشتری به پوشش خود ببخشید. با دنبال کردن استایل کلاسیک همیشه خاص و جذاب باشید. با صرف هزینه مناسب برای مدت زمان طولانی یک استایل منحصر به فرد خواهید داشت.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *